cry

Spouse from hell: Kenyan man carries wife’s 5 pregnancies

I have always known that the the world is a strange place but now I am more than convinced that Kenya is it’s headquarters.

This is because of the number of bizarre stories that people share involving witch craft and rituals, total madness!

One man by the name Martin has taken ‘madness’ to a whole different level, am talking outer space level.

Martin left many in shock when he narrated how he used to carry his wife’s pregnancies. I am talking five of them. I know this is where all of you scientists start thinking am bluffing but he attests all these to witch craft.

He says his aunt brought him a wife whom he did not love and for that reason, he used to beat her in order to get rid of her for good. Instead, the lady sought mganga services in Uganda in retaliation.

He says his wife was given some weird medicine which she was instructed to apply on his belly, and the result would be that everytime his wife was expectant, Martin would carry the child for eight months then ‘hand over’ the duties to his wife.

Martin says he did this five times and had to run away from his matrimonial home because he had ‘bebad’ enough!

Read his confession below.

Nilioa bibi ambaye nililetewa na dada ya mamangu na ilifika mahali akaenda kwa mganga. Alipewa dawa ambayo yeye akipata mimba mimi ndio nitabeba.

Kuna dawa eti anakupaka kwa tumbo na akipata mimba wewe ndio unabeba kwa miezi minane.

Nilikuwa nampiga kwani sikuwa nampenda kwa sababu nililetewa bure, sasa nilikuwa nampiga ili aende na badala aende alienda kwa mganga.

Nilitoroka kwani niko Ng’ong kazini naye ako western. Nimebeba mimba ya watoto watano kwani ukiniona nikivaa koti unadhani nimenona lakini ni mimba nimebeba na unaona kitu inatembea tu.

Mbele ya mungu ni ukweli alienda kwa mgongo fulani sijui kutoka Uganda.

Nikiwa nimebeba mimba mimi hujihisi mzito na kitu inatembea na pia hutaki kuona mke wako, sasa baada ya miezi minane anasema sasa anachukua mwezi mmoja kisha anazaa.

Tuna watoto watano na sijaongeza kwa sababu nilibeba nikaona hiyo imezidi.

Listen to his confession HERE

Photo Credits:

Read More:

[fbcomments data-width="100%"]